Najdziwniejsze hotele świata


Strona główna -> Szwecja -> Najdziwniejsze hotele świata
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   

Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Turystyka to dziedzina działalności człowieka służąca zarówno rekreacji, jak i poznawaniu świata. Potrafi ona stać się niezastąpioną pasję, a oddani jej ludzie całe życie poświęcają odkrywaniu nowych miejsc i krajobrazów. Niektórzy są skłonni wydać ogromne sumy, aby spróbować czegoś nowego, pobudzającego poziom adrenaliny. Pociągają ich też rzeczy nietypowe i nietypowe miejsca. Dla nich powstały na świecie niezwykłe hotele, które nawet podczas odpoczynku zapewniają wiele wrażeń.


Hotel lodowy w Szwecji powstaje tylko na kilka miesięcy.

Lodowy hotel w Szwecji

Jest to miejsce unikalne, a nocleg w nim tak drogi, że stać na niego tylko nielicznych. Ice Hotel powstaje tylko na pół roku w miejscowości Jukkasjarvi, a kiedy mija sezon zimowy – roztapia się. Można sobie wyobrazić, ile pracy kosztuje wykucie takiego obiektu w bryłach lodu, którego hotel pochłania 3000 ton i 30000 m3 śniegu, bo można w nim znaleźć wszystko. Piękne korytarze z łukowatymi sklepieniami podpierają lodowe filary. Pokoje wyglądają, jak komnaty zamku Królowej Śniegu, każdy w innej formie, z lodowym postumentem na łóżko, lodowym stołem i krzesłami. Łóżko pokrywają skóry renifera zapewniając ciepło podczas snu. Hotel posiada też lodowy bar, a drinka można wypić w prawdziwej szklance z lodu. Mniej odważni mogą hotel zwiedzać, a spać w pobliskich ogrzewanych domkach.

Hotel na drzewie w Szwecji

Chodzenie po drzewach to ulubiona zabawa z dzieciństwa większości chłopców, a domki na drzewach powstawały już w czasach naszych babć. Dziś można zakosztować tej przyjemności, wybierając się do szwedzkiego miasta Haradus i zanocować w TreeHotel. Jest to sześć luksusowych domków o powierzchni 15-30 m2, zamontowanych na wysokości 4-6 metrów nad poziomem ziemi. Domki, poza tym, że są wysoko w koronach drzew, dodatkowo mają unikalne kształty. Jednym z nich jest wykonany z aluminium i szkła Microcube, przypominający szklaną kostkę. Inny do złudzenia przypomina UFO. Domki posiadają system ogrzewania, dzięki czemu można w nich mieszkać zimą.

Hotel w beczkach w Holandii

Rząd ogromnych beczek o pojemności 14 tysięcy litrów każda, dawniej przeznaczony do leżakowania wina, a dziś wyposażony w otwory okienne, drzwi i odpowiednie wyposażenie, to niezwykły i przytulny hotelik w holenderskim Stavoren. Widok zewnętrzny przypomina sielankowa wioskę skrzatów, pełną kwiatów, fantazyjnych płotków, ale wewnątrz pokoje są luksusowe i zapewniają wszystko, co niezbędne dla gości. Jest tam również łazienka z prysznicem i telewizor. Minusem hotelu jest stale towarzyszący gościom zapach wina.

Hotel pod wodą w Szwecji

Ciekawostką hotelu Utter Inn jest to, ze przewiduje się ba zaledwie dla dwojga gości, a jego konstrukcja znajduje się na środku jeziora Malaren, w połowie nad i w połowie pod wodą. W rzeczywistości jest to pływająca platforma, na której zbudowano niewielki domek w szwedzkim stylu, z drewna, malowany na czerwono. Pod platformą umieszczona jest druga komora, całkowicie zanudzona w wodzie. Przez specjalne okna można podziwiać świat pod powierzchnią. Oba poziomy połączone są specjalną rurą, w której znajduje się drabinka do przechodzenia z poziomu na poziom. Hotel posiada kuchnie i łazienkę.

Ekscentryczny hotel w Berlinie

Jest to zapewne jedyne miejsce na świecie, w którym każdy z pokoi stanowi odrębną kompozycję i zarazem dzieło sztuki. Pokoje projektowane są zgodnie z nazwami, jakie mają. Do najbardziej ekscentrycznych zapewne należy Grobowiec – pokój w którym zamiast łóżek stoją przygotowane do spania trumny. Jest też pokój luster, pokój przypominający celę więzienną, pokój wyłożony czarno-białymi dziecięcymi rysunkami, przypominający solarium, latarnię morską czy strych starego domu. Pokoi jest w sumie 35, a każdy stanowi unikalną kompozycję.

Hotel na dźwigu w Holandii

Harbour Crane to hotel dla odważnych. Pokój do wynajęcia, a właściwie luksusowy apartament jest umieszczony na wysokości 18 metrów nad ziemią, a platformie portowego dźwigu. Miejsce zaliczane jest do luksusowych pod względem standardu, wyposażone w łóżko dla dwóch osób, meble dodatkowe, a nawet ogrzewanie i klimatyzację. Śniadanie podawane jest specjalnie skonstruowaną windą.

Hotel solny w Boliwii

Na pustyni Salar de Uyuni zbudowano hotel, który jest całkowicie wykonany z soli. Materiał do budowy pochodzi w całości z tego miejsca, które jest pozostałością po słonym jeziorze. Zgromadzone pokłady surowca umożliwiają wycinanie bloków, które stanowią podstawę konstrukcji budowli. Z solnych bloczków wykonane są też ławy i proste fotele, a podłogi we wnętrzach przykryte są drobno kruszoną solą. Rozległy parterowy budynek przykrywa trawiasty dach. W hotelu działa ogrzewanie słoneczne i w razie potrzeby elektryczne.

Mini pokoje w Japonii

Japonia jest krajem, w którym każdy metr powierzchni bardzo się ceni. Budowanie domów kosztuje drogo, bo niewiele jest tu obszarów płaskich,. Nadających się pod budowę. Z tego powodu Japończycy mają w zwyczaju oszczędzać miejsce. Przykładem jest specjalny hotel w Tokio, zawierający kapsuły do spania. Z pewniej odległości przypomina on dwupoziomowy plaster miodu z otworami, w których znajdują się mini sypialnie. Każda taka kapsuła ma około 2 -2,5 metra długości, mniej więcej 1 metr wysokości i 1 metr szerokości. W pokoju nie można stanąć, a łóżko zajmuje prawie całą przestrzeń, jest tu jednak podwieszony telewizor, a zamiast drzwi specjalne rolety.Szwecja - miasta

Goteborg Karlskrona Malmo Sztokholm Uppsala Vasteras


Szwecja - co warto wiedziećSzwecja - Kuchnia Szwedzka Kuchnia Szwedzka
Szwedzka kuchnia jest stosunkowo młoda i wykształciła się jako jedna z ...
Szwecja - Tradycje w Szwecji Tradycje w Szwecji
Szwecja to kraj, w którym pewne tradycje istnieją od dawien dawna. Inne zaś ...
Szwecja - Szwecja święta Szwecja święta
W Szwecji obchodzone są tradycyjne święta chrześcijańskie, takie jak: ...
Szwecja - Szwecja ciekawostki Szwecja ciekawostki
By móc lepiej poznad Szwecję należy wspomnieć o ciekawostkach, ...
Szwecja - Przepisy drogowe w Szwecji Przepisy drogowe w Szwecji
Szwecja tak jak i inne kraje, odnośnie przepisów drogowych rządzi się ...
Szwecja - Parkowanie i parkingi w Szwecji Parkowanie i parkingi w Szwecji
Podobnie jak przepisami ruchu drogowego Szwecja rządzi się też własnymi zasadami odnośnie ...
Szwecja - Szwecja mapa Szwecja mapa
Szwecja - Parki narodowe w Szwecji Parki narodowe w Szwecji
W największym kraju Europy Północnej 78 % jego powierzchni stanowią lasy. ...
Szwecja - Jak docjechać Jak docjechać
Promy to z pewnością najprzyjemniejszy środek dojazdu do Szwecji. Już ...
Szwecja - Szwecja leczenie Szwecja leczenie
Bezpośrednio za działalność opieki ambulatoryjnej odpowiadają ...
Szwecja - Przewóz zwierząt Przewóz zwierząt
Zwierzęta muszą zostać oznaczone mikrochipem (spełniającym wymagania ...
Szwecja - Przepisy celne w Szwecji Przepisy celne w Szwecji
Przepisy celne w Szwecji są dosyć restrykcyjne i obejmują konkretną ...
Szwecja - Szwecja praktyczne informacje Szwecja praktyczne informacje
Chcąc legalnie wjechać do Szwecji musimy posiadać paszport lub inny dokument ...
Szwecja - Przydatne adresy i telefony Przydatne adresy i telefony
Adresy polskich placówek dyplomatycznych Ambasada RP Karlavägen 35, SE-114 31 ...
Szwecja - Najciekawsze regiony Najciekawsze regiony
Będąc w Szwecji lub po prostu tylko przez nią przez przejeżdżając nie sposób ominąć kilku ...
Szwecja - Taksówki w Szwecji Taksówki w Szwecji
Wyjeżdżając na wczasy lub po prostu w interesach do Szwecji warto zapoznać ...
Szwecja - Gospodarka w Szwecji Gospodarka w Szwecji
Szwecja jest najbogatszym krajem skandynawskim i jednym z najbardziej uprzemysłowionych państw ...
Szwecja - Historia Szwecji Historia Szwecji
Czternaście tysięcy lat temu obszar dzisiejszej Szwecji przykrywała gruba warstwa lodowa. W miarę ...
Szwecja - Warunki naturalne w Szwecji Warunki naturalne w Szwecji
Szwecja jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ krajów na ...

Najdziwniejsze hotele świata - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies